1

Бакдослідження на патогенні гриби + протигрибкові препарати, харкотиння з чутливістю роду Candida,Aspergillus до протигрибкових препаратів**

Доступність

Аналіз доступний

Термін (днів)

11

Ціна (грн)

300
ЩО ЦЕ:
Бакдослідження на патогенні гриби + протигрибкові препарати, харкотиння з чутливістю роду Candida,Aspergillus до протигрибкових препаратів**
Навіщо потрібно здавати аналіз в IQLab?

Дослідження на наявність умовно-патогенної флори необхідне:

  1. У рамках диференціальної діагностики за наявності ознак інфекційного процесу (слабкість, кашель, лихоманка).

  2. У разі додаткових факторів ризику розвитку грибкової інфекції (імуносупресивна терапія, ВІЛ).

  3. При підборі чутливих до збудника антимікотичних препаратів.

  4. Оцінка лікування.

Пройдений раніше антимікотичний курс може призвести до помилково-негативного результату. Для виключення некоректної інтерпретації необхідно витримати перерву щонайменше 14 днів.

Як підготуватися до аналізу?

Біоматеріал для аналізу поміщаєте в стерильний контейнер і передаєте до лабораторії.

Загальні рекомендації:

  1. Аналіз проводять до початку протимікробної терапії або через 12-14 днів після її закінчення.

  2. Матеріалом для мікробіологічного дослідження є виділення під час кашлю мокротиння. Якщо її відходження викликає труднощі, за погодженням із лікарем (!) можлива стимуляція лікарськими засобами для відхаркування.

  3. Слиз не повинен змішуватися зі слиною і відокремлюваним з носоглотки. Щоб уникнути залишків їжі та представників мікрофлори рота перед збиранням мокротиння, проведіть гігієну та прополощіть рот.

     

Інтерпретація результатів

Перевірка присутності умовно-патогенної флори типу Candida та Aspergillus необхідна для встановлення факту інфікування (в т.ч. носія) або захворювання.

Результат містить відомості про наявність або відсутність зростання грибків, їх кількість. Досліджуваний біоматеріал (мокрота) відноситься до нестерильних середовищ, тому допускає незначне включення збудників кандидозу та аспергільозу.

У разі виявлення інфекції в діагностичному титрі (104 КУО і більше) проводиться підбір протигрибкових препаратів, до яких чутливі виявлені патогени.