1

Антиген плоскоклітинної карциноми (SCCA)**

Доступність

Аналіз доступний

Термін (днів)

5

Ціна (грн)

405
ЩО ЦЕ:
Антиген плоскоклітинної карциноми (SCCA)**
Навіщо потрібно здавати аналіз в IQLab?

Показник SCC є незалежним маркером при гістологічному диференціюванні пухлини. Динамічні дослідження дозволяють відслідковувати зміни рівня антигену, оперативно вживати необхідних заходів.

Коли потрібний моніторинг:

  1. Вивчення поведінки плоскоклітинної карциноми різних локалізацій: уражень шийки матки (найбільша значимість), носоглотки, легенів, стравоходу, вуха.

  2. Підбір лікувальної схеми.

  3. Оцінка ефективності вибраної терапії.

  4. Контроль після проведеного лікування з метою своєчасного виявлення рецидивів.

Як підготуватися до аналізу?

Увага! Виконання правил підготовки до лабораторних досліджень впливає на якість результатів, тому необхідно точно дотримуватися техніки підготовки. Загальні правила підготовки до здачі крові на проведення лабораторних досліджень: - забору крові проводиться натщесерце. - Останній прийом їжі для дітей до 1 року за 3-5 годин, для всіх інших дорослих категорій за 8-12 годин до забору крові. - За 1-2 дні до дослідження виключити прийом смаженої і жирної їжі. - Допускається прийом не більше ніж 200 мл негазованої питної води для всіх видів досліджень, крім глюкози. - Перед забором крові виключити куріння мінімум за 1 годину. - Рекомендується здавати кров на дослідження не раніше, ніж через 10-14 днів після закінчення прийому лікарських препаратів. - За 3 дні до забору крові виключити підвищені фізичні навантаження. Загальні правила підготовки до здачі сечі: - за добу до здачі виключити з раціону фарбувальні продукти (буряк, морква, цитрусові, виноград, червоне вино і т.д.), інтенсивні фізичні навантаження, міцний чай, кава, прийом полівітамінів, алкоголь. - Не рекомендується здавати сечу на тлі прийому сечогінних засобів (якщо інше не передбачено лікарем). - Жінкам рекомендується здавати дослідження до менструації або через 1-2 дні після її закінчення. - Збір сечі проводиться після туалетних процедур без використання гігієнічних засобів. - При зборі матеріалу в домашніх умовах, транспортування сечі в медичний офіс повинна проводиться при температурі +2 ... +8 за Цельсієм не більше, ніж через 2 години після збору. Правила підготовки до мікроскопічних аналізів: - взяття мазка проводиться по закінченню менструації, але не пізніше, ніж за 5 днів до початку наступного циклу. - Перед взяттям матеріалу утриматися від статевого життя протягом 1-2 днів. - Виключити прийом внутрішньоматкових засобів (свічки, мазі, крему і т.д.), спринцювання, трансвагінальне УЗД та інші маніпуляції за 2-3 дні до здачі аналізу. - Увечері, напередодні взяття мазка на посів, необхідно провести туалет зовнішніх статевих органів під проточною водою без використання гігієнічних засобів. - Забір біоматеріалу з уретри проводиться не раніше, ніж через 1,5-2 години після сечовипускання. - Забір біоматеріалу у незайманих допускається тільки з уретри.

Інтерпретація результатів

Вироблення SCC відбувається у відповідь на появу пухлини (будь-якої локалізації, де є клітини плоского епітелію).

Результат виводиться на нг/мл. Референсний інтервал для всіх однаковий і становить 0-1,5 нг/мл.

Фактори підвищення:

  1. Злоякісні новоутворення, метастази.

  2. Ураження шкіри доброякісної природи.

  3. Патології легеневої системи – туберкульоз, бронхіальна астма, пневмонія, саркоїдоз.

  4. Хронічні порушення функції нирок та печінки.

При вагітності терміном більше 16 тижнів рівень SCC також може бути підвищений.