1

ПЛР Туберкульоз ( плевральна рідина), якісне дослідження**

Доступність

Аналіз доступний

Термін (днів)

5

Ціна (грн)

380
ЩО ЦЕ:
ПЛР Туберкульоз ( плевральна рідина), якісне дослідження**
Навіщо потрібно здавати аналіз в IQLab?

Коли потрібна перевірка:

  1. Бронхіти та бронхопневмонії з вираженим збільшенням прикореневих вузлів.

  2. Підтвердження туберкульозної форми плевриту.

  3. Диференціювання діагнозу туберкульоз серед захворювань зі схожою клінічною картиною.

  4. Неоднозначні результати додаткових обстежень – бактеріологічного дослідження плевральної рідини шляхом посіву, ІФА, УЗД.

  5. Астенічний тип статури у поєднанні з кровохарканням.

  6. Патології верхніх дихальних шляхів, що супроводжуються кашлем, якщо в анамнезі був підтверджений контакт із хворим на туберкульоз.

Як підготуватися до аналізу?

ПЛР – високоточний та швидкий діагностичний метод у режимі реального часу. Плевральну рідину (ексудат порожнини) беруть стерильним шприцом і поміщають у стерильний контейнер, що закривається.

З боку пацієнта не потрібне проведення спеціальних заходів підготовки. Для отримання коректних результатів необхідно унеможливити прийом деяких лікарських препаратів, БАДів. Перед маніпуляцією обов'язково повідомите про терапію, яку ви проходите. Якщо пацієнт проходить антибактеріальну терапію, інтервал між останнім прийомом ліків та забором матеріалу повинен становити не менше 14 днів.

Інтерпретація результатів

Отримана з плевральної порожнини рідина методом ПЛР перевіряється на наявність ДНК мікобактерії туберкульозу – Mycobacterium tuberculosis. Захворювання Методика полімер-ланцюгової реакції дозволяє в режимі реального часу встановити наявність у відібраному зразку генетичного матеріалу палички Коха. Вона є причиною 92% випадків туберкульозу.

Результат дослідження:

  1. Позитивний – у плевральній рідині виявлено ДНК туберкульозної мікобактерії (інфікування). Деякий час після успішного проходження лікування можливе визначення нежиттєздатних фрагментів генного матеріалу (хибнопозитивний результат).

  2. Негативний – збудник не виявлено, норма.